Tuesday, 13 November 2012

Sejas vingojumi

izlasīju un nolēmu iekopēt, varbūt noder

edarbības zona: sejas apakšējā daļa
Savelc roku dūrē un un novieto zem zoda. Izbīdot uz priekšu un leju apakšžokli, 20 sekundes izdari spiedienu uz roku, cenšoties to atbrīvot. Vingrojumu atkārto 3 reizes.
Šī vingrojuma rezultātā nostiprinās sejas ovāls, izzūd dubultzods. Vingrojumā iesaistās arī kakla muskuļi, līdz ar to āda virs tiem tiek tonizēta un kļūst elastīgāka
Iedarbības zona: vaigi
Labās rokas visus piecus pirkstus piespied pie sejas vaigu zonā. Lielo pirkstu- uz vaiga apaļuma, pārējos- virs tā uz vaiga kaula. Uz vienu minūti sasprindzini vaiga muskuļus (smaidi). Ar pirkstiem radi pretspēku muskuļiem, cenšoties atgriezt vaigu sākuma stāvoklī.
Atkārto vingrojumu ar kreiso roku un vaigu.
Šī vingrojuma rezultātā izlīdzinās sīkās grumbiņas ap muti, tiek pacelti lūpu kaktiņi, uzlabojas vaigu forma. Pie viena, pateicoties smaidīšanai, organisms izstrādā laimes hormonus- serotonīnu un endorfīnu.
Iedarbības zona: lūpas un vaigi
Plati, sasprindzinot muskuļus, pasmaidi, vispirms tuvinot deniņiem labās puses vaigu, pēc tam kreisās puses vaigu. Atkārto vairākas reizes. Pēc tam tāpat pielietojot piepūli, izpūt elpu vispirms caur labās puses mutes kaktiņu, pēc tam- caur kreisās puses mutes kaktiņu. Atkārto 20 reizes. Visbeidzot, ar puspievērtām lūpām, sasprindzinot muskuļus, 15 reizes noskūpsti rokas pirkstus.
Šī vingrojuma rezultātā, pateicoties intensīvai asins pieplūdei vaigos un lūpās, tās izskatīsies pilnīgākas. Bez tam, vingrojuma laikā, dziļākajos ādas slāņos sāk izstrādāties kolagēns un elastīns.
Iedarbības zona: lūpas
Savelc lūpas O burta formā. abu roku lielos, vidējos un rādītājpirkstus novieto abās pusēs mutei. Un tagad mēģini it kā izvirzīt lūpu kaktiņus uz āru un uz deniņiem, vienlaicīgi ar pirkstiem radot pretspēku. Atkārto ne mazāk kā 30 reizes.
Šī vingrojuma rezultātā tiek pacelti lūpu kaktiņi un lūpas iegūst skaistu formu.
Iedarbības zona: deniņi, piere, ārējie acu kaktiņi
Ar abu roku pirkstiem minūti vai divas minūtes pamasē pieres un deniņu zonu, lai atslābinātu muskuļus šajās zonās. Pēc tam pamēģini pakustināt ausis. Tev jāsajūt, kā āda deniņu zonā sāk kustēties- no sejas uz pakauša pusi. Atkārto kā minimums 20- 30 reizes.
Šī vingrojuma rezultātā izlīdzinās āda deniņu un pieres zonā, samazinās "Vārnu kājiņas".
Iedarbības zona: piere, plakstiņi
Ar atvērtām acīm paskaties uz augšu, uz leju, pa labi, pa kreisi. Atkārto vairākas reizes. Tagad piever acis. Piespied pie acu iekšējiem kaktiņiem (pie virsdegunes) "zeltnešus', savukārt, rādītājpirkstus- pie acu ārējiem kaktiņiem. Plati atver acis- tā, lai sajustu muskuļu kustību zem pirkstiem. Atkārto ne mazāk par 20 reizēm.
Visbeidzot, ar pirkstgalu spilventiņiem nofiksē muskuļus uz pieres. Tagad pacenties pacelt uzacis, it kā vēlētos pārvarēt roku pretestību. Atkārto šo kustību 15 reizes.
Svarīgi: šajā pēdējā kustībā rokām ir jāņem virsroka. Neļauj uzacīm pacelties. Citādi vingrojuma efekts būs pretējs vēlamajam. Tu taču nevēlies grumbu uz pieres!?
Šī vingrojuma rezultātā nostiprinās plakstiņu muskuļi, skatiens kļūst vairāk atvērts. Stingrāki kļūst pieres muskuļi un tiek piepaceltas uzacis.
...Bet tā balerīna (viņas vārds ir Eva Hoffman), kuras dēļ iemīlējies doktors Reinholds Bencs izdomāja vingrošanu sejai, nodzīvoja līdz sirmam vecumam, un, raugoties viņas sejā, neviens nevarēja noteikt sievietes patieso vecumu.
Laba lieta tomēr tāda vingrošana!

No comments: